Yüksek Kaliteli Hijyenik Tanklar

image

Yüksek Kaliteli Hijyenik Tanklar

Hommak Makine’nin üretim hatlarına yönelik hijyenik tank çözümleri:

 • CIP tankları,
 • Paslanmaz çelik bal ve pekmez tankı,
 • Paslanmaz çelik balans tankı,
 • Paslanmaz çelik çikolata tankı,
 • Paslanmaz çelik depolama tankları,
 • Paslanmaz çelik fermantasyon tankı,
 • Paslanmaz çelik karıştırma kapları,
 • Paslanmaz çelik kimyasal sıvı tankları,
 • Paslanmaz çelik meyve suyu tankı,
 • Paslanmaz çelik proses tankı,
 • Pastörizatör tankı.

CIP Sistemi Nedir?

CIP İngilizce “Cleanıng In Place” teriminin kısaltmasıdır. Dilimizde ise “yerinde temizleme” veya “otomatik temizleme yöntemi” olarak adlandırılır.

CIP Tankları

CIP Tankları, proses ekipmanlarının temizlenmesi ve dekontaminasyon işleminde CIP (Cleanıng In Place) prosesinin bir parçasıdır. CIP ünitesi sadece süt ve süt ürünleri için değil, ilaç ve eczacılık sanayisinde, hazır gıda, meşrubat ve gazlı içecek sektöründe de kullanılmaktadır.

Paslanmaz Çelik Bal ve Pekmez Tankı

Paslanmaz çelik bal ve pekmez tankı Hommak Makineden alınır.

Paslanmaz çelik, minimum %10,5 oranda krom içeren ve maksimum %1, karbon içeren korozyona karşı dayanıklı demir alaşımıdır.

Bal, arıların çiçek ve meyve tomurcuklarından topladıkları nektarı midelerinde kimyasal yapısını değişikliğe uğratarak ve peteklere stoklaması ile oluşan bir besindir.

Pekmez, Türk Gıda Kodeksine göre fermente olmamış taze veya kuru meyve ekstraktının uygun yöntemlerle asitliğini azaltıp durultulmasından sonra tekniğine uygun olarak vakum altında veya açıkta koyulaştırılması ile elde edilen kıvamlı ürünü, ifade eder.

 

Paslanmaz Çelik Balans Tankı

Balans tankı, pastörizatörün dengeli olarak ürünün ile beslenmesini sağlayan ara dengeleme tankıdır.

Kapasite: 100-250 litre

Malzeme: AISI 304 kalite paslanmaz çelik, tek cidarlıdır.

Sabit tipte 3 ayaklıdır.

Paslanmaz Çikolata Tankı

Hommak paslanmaz çikolata tankları yüksek kaliteli 304 paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir.

Paslanmaz çelik, minimum %10,5 oranda krom içeren ve maksimum %1, karbon içeren korozyona karşı dayanıklı demir alaşımıdır.

Çikolata, kakao, kakao yağı, şeker, süttozu, çeşni ve çeşitli katkı maddelerinin ilavesiyle tekniğe uygun olarak hazırlanan üründür.

Paslanmaz çikolata tankları hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Paslanmaz Çelik Depolama Tankları

Paslanmaz çelik depolama tankları, günümüzde uzun ömürlü, güvenilir ve hijyenik yapıya sahip olduğu için birçok alanda kullanılmaktadır.

Paslanmaz depolama tankları, içerisinde bulunan ürünün bozulmasına sebep olmayacak şekilde AISI 304 paslanmaz çelikten imal edilen sızdırmaz saklama araçlarıdır.

Paslanmaz çelik tanklar içerisinde depolanacak malzemenin yapısına ve proses dikkate alınarak tasarlanmalı ve imal edilmelidir.

Depolama tanklarının tasarımı:

 • İçerisinde depolanacak malzemenin cinsi,
 • Prosesin tasarımı,
 • Kullanım yeri,

göre optimum parametreler gözetilerek imal edilmelidir.

Mühendislik deneyimimiz, uzman ekibimiz ve bilgi birikimimizle her tür paslanmaz çelik depolama tankı imalatı ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Deneyimlerimizden ve size özel çözümlerimizden faydalanmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Paslanmaz Tankların Kullanım Alanları

Kimyasalların depolanması, gıda sektöründe yiyecek ve içeceklerin depolanması, su depoları vb. birçok alanda kullanılmaktadır.

Paslanmaz Çelik Fermantasyon Tankı

Fermantasyon Nedir?

Fermantasyonun sözlük anlamı mayalanma şeklindedir. Teknik açıklaması ise organizmaların glikozu metabolik yoldan alkol veya aside çevirmesi işlemine fermantasyon nedir.

Fermente Ürünler

Fermantasyon sonucunda üretilen birçok ürün vardır.

Fermente ürünleri kısaca birkaçını sıralarsak:

 • Yoğurt, peynir, kefir,
 • Turşu,
 • Ekmek,
 • Yapısında laktik asit bulunduran ürünler,
 • Alkollü içecekler,

Paslanmaz Fermantasyon Tankı İmalatı

Hommak Makine fermantasyon tankı imalatı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Paslanmaz çelik fermantasyon tankı hakkında fiyat ve bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Paslanmaz Çelik Karıştırma Tankları

Hommak Makine gıda ve kimya sektörünün ihtiyacına yönelik karıştırma tanklarının tasarım, imalat ve montaj işlerini yapmaktadır.

Proses ihtiyaçlarına göre:

 • Paslanmaz çelik
 • Özel alaşımlı çelik
 • Karbon takviyeli çelik,

Malzemeler kullanılarak uluslararası standartlar uygun imalat gerçekleştirilmektedir.

Karıştırma Tankı Fiyatı

Tank fiyatları kullanım yerine ve kapasitesine göre değişmektedir. Paslanmaz çelik karıştırma tank fiyatı için lütfen bizimle iletişime geçin.

Paslanmaz Çelik Kimyasal Sıvı Tankları

Hommak Makine, kimya ve ilaç endüstrisi için paslanmaz çelik kimyasal sıvı tankları imal etmektedir. Kişiye özel proses çözümlerimiz her zaman müşterinin ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak tasarlanmaktadır.

 

Paslanmaz Çelik Meyve Suyu Tankı

Paslanmaz çelik, minimum %10,5 oranda krom içeren ve maksimum %1, karbon içeren korozyona karşı dayanıklı demir alaşımıdır.

Meyve suyu, Meyvelerin işlenmesi sonucu elde edilmiş içeceklerin tümünün genel adlandırılır.

Hommak paslanmaz çelik meyve suyu tanklarını kullanarak meyve sularının tadında ve yapısında herhangi bir bozulma olmadan saklaya bilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Proses Tankı

Paslanmaz çelik proses tankı, sütün ısıtılması, homojen bir şekilde süte maya karıştırmak, pıhtının oluşumu, pıhtının bıçak sistemi ile kesilmesini ve pıhtının olgunlaştırılarak teleme haline gelmesini sağlar.

Güvenli ve Uzun Ömürlü Ürünler İçin Pastörize Tankı

Pastörizasyon Nedir?

Pastörizasyon, gıda ürünlerin yeme veya içme için zararlı mikro organizmalardan arındırılarak güvenli hale getirilmesi ve raf ömrünün uzatılması için kullanılır. Diğer bir kullanım amacı ise son ürünün özelliklerini değiştirmek içinde kullanılır. Örneğin starter kültürün gelişimini iyileştirerek peynir üretiminde kusurları azaltmak ve kaliteyi artırmak için kullanılır.

Pastörize Tankı

Hommak Makine tecrübeli ekibiyle, pastörizasyon ekipmanları ve pastörize tankları ile müşterilerinin ihtiyacına yönelik imalat ve anahtar teslim tesis yapmaktadır.

image

  Teklif Formu