Dondurma Üretim Hattı

image

Dondurma Üretim Hattı

Dondurma nedir? Dondurma Tarihçesi?

Dondurma, süt ürünlerinin tatlandırıcı, stabilizatör, emilgatör, aroma, renk, ve çeşni malzemelerinden oluşan karışıma hava ilave edilerek dondurucuda (freezer) işlenmesiyle elde edilen üründür.

Dondurma üretim tekniği ilk ne zaman bulunduğu kesin olarak bilinmemektedir. Bazı bilim adamları ilk çağlarda tesadüfen bir kapta bulunan meyve suyu veya sütün donması sonucunda bulunduğunu başlangıç kabul ederler. Bazı kaynaklara göre ise 16. yy başlarında İtalya’da bulunduğu kabul edilir.

Modern anlamda dondurma üretim prosesindeki asıl gelişmeler 20. Yy dan sonra soğutma, pastörüzasyon ve homojenizasyon gibi önemli teknolojilerin gelişmesi ile başlamıştır.

Üretim Hattı

Dondurma üretimi akış şeması:

Ham madde Girdileri » Ham Maddelerin Tartımı ve Hazırlanması » Karıştırma ve Ön Isıtma »Homojenizasyon » Pastörizasyon » Soğutma » Aroma ve Renk Maddelerinin Katılması » Olgunlaştırma » Dondurma » Dolum ve Ambalajlama » Paketleme » Sertleştirme » Depolama » Satış.

Hommak Makine, dondurma üretim makineleri imalatı ve anahtar teslim dondurma üretim hattı ile ilgili olarak müşterilerine destek vermektedir. Üretim hattı kurulumu ile ilgili bilgi ve fiyat teklifi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

image

    Teklif Formu