Homojenizatör Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Altın Kural

image


Homojenizatör Alırken Dikkat etmeniz Gereken 7 Altın Kural

Uygulamalarınız için homojenizatör satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus vardır. Satın alma kararı verirken düşünmeniz gereken 7 kriter bu rehberde anlatılmıştır.

  1. Gerçekten bir homojenizatöre ihtiyacınız var mı? diye kendinize sormalısınız. Evet, homojenizatörün birçok faydası vardır. Örneğin viskozite iyileşmesi, uzun raf ömrü, daha az sedimantasyon, üründe kararlı yapı ve lezzet artışı sağlamasıdır. Ancak ihtiyacınız olan bir mikser mi yoksa homojenizatör mü veya ikisine de mi ihtiyacınız var? Bunu iyi tespit etmelisiniz.
  2. Homojenizatörün bir mi iki mi kademe olması gerektiğine ve homojenizasyon aşaması olup olmayacağınına karar vermelisiniz. Homojenizasyon aşaması olmazsa tamamen yüksek basınçlı pompa olarak çalışacaktır.

İki kademeli bir homojenizatör: titreşimi azaltmak, karşı basıncı stabilize etmek ve küme oluşumunu parçalamak için tercih edilmelidir. Bu tarz bir ihtiyacınız yoksa ikinci kademe sadece maliyet artışına sebep olacaktır.

  1. Alacağınız yüksek basınçlı homojenizatör kaç RPM’de çalışacağına dikkat etmelisiniz. Yüksek RPM’de çalışan bir homojenizatör almanız size ucuz malın pahalıya satıldığı anlamına gelir. Düşük RPM’in neden önemli olduğu ile ilgili “Niçin Hommak Homojenizatörü Tercih Etmeliyiz?” konulu yazımıza bakabilirsiniz.
  2. Saatlik ihtiyacınız olan kapasiteyi doğru hesaplamalısınız. Kapasite hesabında yapılan hata size ekstra maliyet olarak geri dönecektir.
  3. Her ürün için uygulanacak homojenizasyon basıncı farklıdır. Sizin ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz homojenizasyon basıncı kaç olmalı? Bu konuda geçmişten gelen bir tecrübeniz yoksa bizden bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. İhtiyacınızdan fazla basınç değerinde homojenizatör almanız maliyeti artırır. Düşük kapasitede almanız ise yeterli homojenizasyon elde edememenize sebep olur.
  4. Homojenize edilecek ürün aşındırıcı mı? Aşındırıcı özelliklerdeki ürünler için kullanılacaksa özel tasarlanmış pistonlar, valf ve homojenizasyon cihazı malzemesi kullanılmalıdır.
  5. Tesisinizde, aseptik homojenizatöre ihtiyacınız var mı? İhtiyacınız olan aseptik homojenizatör ise bizden teklif alırken bunu özellikle belirtmelisiniz.

Hemen homojenizatör siparişi vermek veya bilgi almak isterseniz alttaki formu şimdi doldurabilirsiniz.

    Teklif Formu